KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15191039
*
nr 1519 1039
Gerda Wallander
(1860-1926)
Oljemålning, Gerda Wallander (1860-1926), Flicka i folkdräkt, Signerad. Olja på duk, 70x50 cm, yttermått inklusive ram: 82x61 cm
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2023
kl 18:31:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 18:26:52
1
Vinnande bud
- Klassiska
30 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka i folkdräkt gerda wallander olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
*
Gerda Wallander
Läs mer om Klassiska
nr 1519 1039
Gerda Wallander
(1860-1926)
Oljemålning, Gerda Wallander (1860-1926), Flicka i folkdräkt, Signerad. Olja på duk, 70x50 cm, yttermått inklusive ram: 82x61 cm
| Utrop: | 5.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/1 18:26:52 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
30 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka i folkdräkt gerda wallander olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53



